Follow us:
8 ROUNDS OF FIA ERC | Portugal | Spain | Poland | Latvia | Sweden | Italy | Czech Republic | Hungary |
News
Bonato neapturams Kanāriju salās, Sesks pakāpjas līdz devītajai vietai
06.05.2023

LIEPĀJA, LATVIJA
2023. gada 6. maijs

Mainīgos laikapstākļos Kanāriju salās sestdienas vakarā noslēdzās FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas otrais posms Rally Islas Canarias. Pēc satriecoša snieguma sacensību noslēdzošajā dienā par uzvarētāju kļuva franču ekipāža Joans Bonato / Benžaminu Bulodu. Liepājnieki Mārtiņš Sesks / Renārs Francis pēdējos ātrumposmos apsteidza vairākus konkurentus un finišēja devītajā vietā.

 

Yoann Bonato, Rally Islas Canarias 2023 ©Red Bull Media House

 

Rally Islas Canarias iesākās ar sen nepieredzētām pārbīdēm sacensību līderpozīcijā. Pēc speciālā ātrumposma ceturtdienas vakarpusē par rallija līderi kļuva 2023. gada FIA Eiropas rallija čempionāta (FIA ERC) līderis Haidens Padons (Hyundai i20 N Rally2). Tomēr viņa prieki nebija ilgi, jo rallijam atsākoties nākamās dienas rītā, jau pēc pirmā dienas ātrumposma vadību pārņēma kvalifikācijas posma uzvarētājs Jans Solans (Hyundai i20 N Rally2). Arī nākamās pārbīdes nebija ilgi jāgaida - jau nākamā ātrumposma laikā Solans pārsita auto riepu, kamdēļ ekipāža zaudēja pusminūti, bet rallija līderpozīcijā izvirzījās Andrea Nucita (Hyundai i20 N Rally2). Bet arī šis vēl nemaz nebija viss, jo līdz ar ceturtā ātrumposma finišu, Rally Islas Canarias kopvērtējuma augstākajā rindiņā jau atkal izmaiņas – par līderi nu kļuvis Joans Bonato (Citroën C3 Rally2).

Piektdienas izskaņā Bonato izdevās iekrāt 11 sekunžu handikapu cīņā ar Padonu pirms izšķirošajiem sešiem ātrumposmiem sestdienā. Krietni grūtāks sākums padevās pasaules čempionātā pieredzi guvušajam Madsam Ostbergam (Citroën C3 Rally2). Pusass un bremžu defekti prasīja vairāk kā pusotru minūti, liedzot norvēģim iesaistīties cīņās par vadošajām pozīcijām.

Pārņēmis vadību rallijā, četrkārtējais Francijas čempions asfalta seguma rallijos Bonato turpināja demonstrēt nevainojamu sniegumu arī sestdienas ātrumposmos, rallija kopsummā uzrādot labāko rezultātu septiņos no 13 ātrumposmiem – Bonato bija neapturams, turpināja palielināt pārsvaru un nedēļu pirms savas 40. dzimšanas dienas tika pie savas otrās uzvaras kādā no FIA ERC posmiem – pirmā no tām bija pērn RallyRACC Catalunya - Costa Daurada.

Rally Islas Canarias noslēgumā Padonam izdevās nosargāt otro vietu, uzvarētājam zaudējot 36,9 sekundes. Pateicoties uzvarai sezonas atklāšanas posmā Portugālē, Padons saglabā vadību FIA ERC kopvērtējumā. Cīņa par trešo vietu starp trim spāņu braucējiem noslēdzās par labu patreizējam Eiropas čempionam rallijā – Efrenam Larenam  (Škoda Fabia RS Rally2), kurš no līdera atpalika par 52,7 sekundēm, bet vietu uz goda pjedestāla izcīnīja vien pēdējā ātrumposma laikā.

 

Yoann Bonato, Rally Islas Canarias 2023 ©Red Bull Media House

 

Piektdien no rīta dzirdēju dīvainu klabēšanu ap pedāļiem, tomēr mums izdevās izbaudīt ralliju un tā garos un līkumotos ātrumposmus – ja esat bijuši Kanāriju salās, tad zināsiet cik vienreizēja ainava šeit paveras. Ātrumposmus veicām labā tempā, un neskatoties uz pāris maznozīmīgām kļūdiņām, pamatoti cerējām uz pjedestālu. Centos nepārkāpt riska robežu un braukt prātīgi. Sestdienu gan sāku pārāk lēni, tādā kā pārbraucienu režīmā, tādēļ redzot pirmos rezultātu nācās uzdot vairāk gāzi. Šodien apstākļi bija daudz sarežģītāku un izprast saķeres robežu nemaz nebija tik viegli. It īpaši pēcpusdienā, kad uznāca migla, tādēļ centos situāciju lieki nesarežģīt – vienkārši izmantoju bremzes un griezu stūri. Bet neskatoties uz apkārtējiem apstākļiem, mēs lieliski pielāgojāmies, atradām savu ritmu, un dienas izskaņā varu teikt – ka labprāt turpinātu braukt. Šī bija nedēļas nogale, kad viss bija perfekti – mana komanda ir perfekta, riepas ir perfektas, stūrmanis ir perfekts! Paldies Jums visiem!” pacilāti runā Rally Islas Canarias uzvarētājs Joans Bonato.

Liepājnieks Mārtiņš Sesks (Škoda Fabia RS Rally2) jau pirmajā ātrumposmā saņēma 10 sekunžu sodu, kavējot ierašanos laika kontrolē. Turot vienmērīgu tempu visas dienas garumā pēc septiņiem ātrumposmiem ar Sports Racing Technologies komandas sagatavoto auto startējošā ekipāža ierindojās 18. pozīcijā. Noslēdzošajā sacensību dienā tempu izdevās kāpināt un, sešu ātrumposmu laikā, pakāpties līdz devītajai pozīcijai.

 

Mārtiņš Sesks, Rally Islas Canarias 2023©Red Bull Media House

 

“Ja šodien man kāds teiktu, ka rīt  sākas jauna rallija nedēļa, es būtu gatavs. Taču aizvadītā nedēļa patiešām nebija viegla. Slimības dēļ trases pierakstīšana bija briesmīga, nemaz nerunājot par koncentrēšanos un braukšanu rallijā. Tomēr veselībai uzlabojoties ar katru dienu spējām braukt labāk. Bija patiešām grūti, bet panācām lielu progresu uz asfalta salīdzinājumā ar startu pērn Romā. Pateicoties visiem atbalstītājiem un mūsu tehniskajai aizmugurei – “MRF Racing” un “Sports Racing Technologies” – Kanāriju rallijā daudz mācījāmies un guvām neatsveramu pieredzi,” atklāj Mārtiņš Sesks.

 

Rally Islas Canarias rezultāti skatāmi šeit: https://www.fiaerc.com/erc/wrcplus/live-timing/

FIA Eiropas rallija čempionāts turpināsies 20. un 21. maijā ar sacensībām Polijā.

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisināsies 16.-18. jūnijā, iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai Sixt un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tiek īstenots sadarbībā ar Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu, Magnetic Latvia un Latvijas Automobiļu federāciju. Paldies rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona, kā arī infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem Akropole, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, FN Serviss, Flora, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech, Sportland un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

 

Hayden Paddon, Rally Islas Canarias 2023 ©Red Bull Media House

 

Efren Llarena, Rally Islas Canarias 2023 ©Red Bull Media House

 

Andrea Nucita, Rally Islas Canarias 2023 ©Red Bull Media House

 

Rally Islas Canarias 2023 ©Red Bull Media House

 

Rally Islas Canarias 2023 ©Red Bull Media House

 

Rally Islas Canarias 2023 ©Red Bull Media House

 

On 20.07.2021. RA EVENTS has signed an agreement No. SKV-TL-2021/15 with the Investment and Development Agency of Latvia for support provided under the “Promotion of international competitiveness” framework that is co-financed by the European Regional Development Fund.