Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | Portugāle | Spānija | Polija | Latvija | Zviedrija | Itālija | Čehija | Ungārija |
Jaunumi
Sesks sāk ERC sezonu ar jaunu “Škoda Fabia RS Rally2”
22.02.2023

Rallija ekipāža Mārtiņš Sesks / Renārs 2023. gada FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) startēs ar pilnīgi jaunu un īpaši jaudīgu Škoda Fabia RS Rally2, kuru plašākai publikai ekipāža prezentēja 22. februāra pēcpusdienā. Eiropas rallija čempionāta 70. jubilejas gadā  Sesks / Francis startēs Team MRF Racing sastāvā un par sacensību auto sagatavošanu šajos sacensību posmos rūpēsies Sports Racing Technologies (SRT). Pirmais jaunās automašīnas pārbaudījums gaidāms jau šajā nedēļas nogalē Rally Alūksne.

 

Mārtiņš Sesks / Renārs Francis ©Raimonds Volonts

 

Mārtiņš Sesks: “Esam izdarījuši lielu darbu, lai no visiem A, B, C un daudziem citiem plāniem realitātē pārvērstu plānu A un aizvadītu pilnu ERC sezonu ar labāko komandu, labākajām riepām un labāko automašīnu. Šī ir labākā iespējamā komplektācija un šī sezona varētu būt pagrieziena punkts, lai mēs patiešām parādītu to, ko spējam.”

Seska / Franča duets plānojis startēt visos astoņos ERČ posmos uz asfalta un grants seguma un savus sezonas mērķus raksturoja šādi: “ERČ joprojām ir mūsu galvenais treniņu laukums ceļā uz augstākām virsotnēm.”

Mārtiņa Seska stūrmanis Renārs Francis atzina, ka ERČ sezonā būs vairāki izaicinoši posmi: “Protams, tā nav pirmā sezona, kad brauksim tik daudz, tomēr satraukums ir liels, jo īpaši par Liepāju. Esam pierādījuši, ka mēs tur varam braukt ātri, tāpēc lielākā daļa gaidīs no mums to pašu vai labāku rezultātu. Arī asfalta posmos cīnīsimies par iespējami augstu rezultātu, bet īpaši grūta sacensība mūs gaida Kanāriju salās,  jo pārbraucieni tur līdzinās otram rallijam.”

Leģendārais ekipāžas starts pērnvasar Tet Rally Liepāja ar SRT nodrošināto Škoda Fabia Rally2 EVO ļāvis veidot spēcīgu tandēmu startiem ERČ arī šajā sezonā. SRT ir viena no spēcīgākajām komandām Eiropā, kura nodrošina autosportistus teju visos kontinentos un pērn gada laikā piedalījusies sacensībās 22 dažādās valstīs, ar Rally2 līmeņa automašīnām sporta režīmā veikusi 9549 ātrumposmu kilometrus un aizvadījusi ap 73 treniņu dienas. Vaicāts par sadarbības perspektīvām, SRT vadītājs Ģirts Krūzmanis bija lakonisks: “Esmu pārliecināts, ka talantīgs braucējs ar profesionālu komandu un augstākās kvalitātes sporta automašīnu ir fantastiska formula, lai sasniegtu augstas virsotnes”.

Pasākumā piedalījās arī Latvijas Republikas Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns un savā apsveikuma runā novēlēja Latvijai būt nozīmīgai, redzamai un varenai. Pārfrāzējot Raiņa teicienu, viņš novēlēja būt tik lieliem, cik lieli ir mūsu talanti: “Lai šie talanti ir apveltīti ar drosmi nest slavu un redzamību Latvijai. Sniegt tādas emocijas, ka varam lepoties ar savu valsti. Mēs esam arī tik lieli, cik  liela ir mūsu varēšana, tāpēc saku paldies,  visiem, kuri rūpējās, lai mūsu sportistiem ir labākā tehnika un uzņēmēju atbalsts, lai mums ir varēšana  ne tikai ārpolitikā un uzņēmējdarbībā, bet arī citās jomās radīt lietas, ar kurām mēs varam būt izcili un visi lepoties.”


Pirmos pārbaudījumus jaudīgā sacīkšu automašīna piedzīvos Alūksnes ceļos, kur šajā nedēļas nogalē  Latvijas Rallija Čempionāta sacensībās Sesks / Francis izlikti ar otru numuru. Pēc Alūksnes  rallija sportisti dosies uz Portugāli, kur 10.-12.martā startēs FIA Eiropas rallija čempionāta pirmajā posmā.

 

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.