Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | Portugāle | Spānija | Polija | Latvija | Zviedrija | Itālija | Čehija | Ungārija |
Jaunumi
Oušens Praiss atgriežas Latvijā – vietā, kur savulaik uzsāka rallija karjeru
15.06.2023

Oušens Praiss bija vien 16 gadus vecs, kad pirmo reizi startēja rallijā, iesākot garu un veiksmīgu karjeru. Tagad, 14 gadus vēlāk, Praiss atgriežas Latvijā, lai 16. līdz 18. jūnijā startētu FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Tet Rally Liepāja.

 

 Osian Pryce ©Osian Pryce

 

Esošais Britu rallija čempions rallijā debitēja 2009. gada Rallijs Kalnamuiža, tolaik startējot ar Renault Clio. Praiss izmantoja Latvijas sniegtās iespējas, kas viņam ļāva sākt startēt rallijā gadu ātrāk kā to būtu varējis darīt Lielbritānijā.

Drīz vien Praisa talants bija acīmredzams – rallijā Gulbis tika izcīnīts pirmais goda pjedestāls, tiekot pie otrās vietas savā klasē. Pēc braukšanas eksāmena nokārtošanas, Praiss vēl paspēja piedalīties 2010. gada rallijā Sarma ar Ford Fiesta ST automašīnu, tomēr šī gada Tet Rally Liepāja Praisam būs pirmās sacensības Latvijā kopš tiem laikiem.

 

Osian Pryce ©Osian Pryce

 

Mahinletā, Velsā dzimušais autosportists gan neatceras pārāk daudz no karjeras pirmsākumiem, tomēr tam šoreiz nebūtu lielas nozīmes, jo Tet Rally Liepāja norisinās otrā Latvijas pusē, turklāt Praiss atgriežas ar daudz jaudīgāku auto. Ja pirms iepriekšējā posma Polijā, kas Praisam bija pirmais ar MAPO Motorsport sagatavoto Škoda Fabia evo Rally2 auto, Praiss nebija piedalījies nevienā rallijā pēdējo septiņu mēnešu laikā, tad šoreiz ar stūrmani no Beļģijas, Stefanu Prevo, viņi gatavojas aizvadīt jau otro grunts ralliju trīs nedēļu laikā.

Brits Oušens Praiss pēc Polijā aizvadītā pirmā sezonas rallija stāsta: “Pēc Rally Poland vajadzēja uz brītiņu atkāpt solīti atpakaļ un novērtēt kas izdevās un kas neizdevās, un restartēties, lai ar jaunu sparu varētu uzsākt Tet Rally Liepāja. Mašīna, ceļš un es līdz galam nesaslēdzāmies Polijā, un noteikti septiņu mēnešu pauze bija liels faktors tajā. Varbūt Britu nacionālajā čempionātā vēl varētu iztikt, bet ne ERC līmenī, kur tu sacenties pret profesionāliem rallija braucējiem, kuri sacenšas vai testējas gandrīz katru nedēļu. Bet es necenšos atrast atrunas, un esmu ļoti pateicīgs par iespēju startēt ERC. Līmenis ERC ir ļoti augsts, tomēr tas nav neaizsniedzams.”

 

Osian Pryce ©Osian Pryce

 

“Latvijā noteikti ies citādāk. Pēdējos ātrumposmos Polijā ar Fabia auto biju krietni apmierinātāks kā startā, šī mašīna ļoti atšķiras no Volkswagen Polo, ar kuru vinnēju Lielbritānijas čempionātā, un tagad, ar rallija pieredzi, es jutīšos daudz komfortablāk. Cerams, ka šoreiz man nenāksies pirmajam šķūrēt ceļu, jo Polijā pierast pie jaunā auto noteikti nepalīdzēja braukšana pa slidenu segumu.”

“Esmu ļoti priecīgs par iespēju doties atpakaļ uz Latviju. Es biju pusaudzis laikā, kad tur biju pēdējoreiz, tāpēc pārāk daudz vairs neatceros. Ralliji, kuros toreiz startēju, atradās uz austrumiem no Rīgas, savukārt Tet Rally Liepāja atrodas valsts rietumos, tāpēc šis man būs jauns reģions. Tas, ko es no Latvijas atceros – Latvijas cilvēki ir ļoti draudzīgi un mīl ralliju.”

“Kad tu sāc startēt rallijā, tu nekad nezini cik ilgi to darīsi, jo tam ir daudz jāziedo, tu nezini cik labs tu tiešām esi un arī izmaksas ir liels faktors. Kā sešpadsmitgadnieks es vienkārši izbaudīju ralliju, jo toreiz tas varēja būt arī pirmais un pēdējais gads sportā. Tāpēc esmu ļoti lepns atgriezties Latvijā kā Lielbritānijas rallija čempions.”

 

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas ceturtajā posmā Tet Rally Liepāja, kas nedēļas nogalē uzņems arī divus Latvijas rallija čempionāta posmus, dalību pieteikušas kopumā 68 ekipāžas no 27 dažādām valstīm, tostarp tādām kā Jaunzēlande, Austrālija, Japāna un Argentīna. Starp Tet Rally Liepāja dalībniekiem atrodami gan braucēji ar pasaules čempionāta jeb WRC pieredzi, gan arī viens no Eiropas čempionāta šīs sezonas līderiem, talantīgais liepājnieks Mārtiņš Sesks. Tet Rally Liepāja notiks šajās brīvdienās, 16.-18. jūnijā.

FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma Tet Rally Liepāja ieejas biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisināsies 16.-18. jūnijā, iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai Sixt un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRallyFacebook /LVRally un Instagram /lvrally.

 

 

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.