Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | Portugāle | Spānija | Polija | Latvija | Zviedrija | Itālija | Čehija | Ungārija |
Jaunumi
Mārtiņam Seskam ātrākais rezultāts Tet Rally Liepāja kvalifikācijas posmā
16.06.2023

LIEPĀJA, LATVIJA
2023. gada 16. jūnijs

Šajā nedēļas nogalē notiekošajā FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas ceturtajā posmā Tet Rally Liepāja noslēdzies kvalifikācijas ātrumposms, kurā labāko rezultātu uzrādīja pašmāju rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kura sacensībās startē ar latviešu rallija komandas Sports Racing Technologies sagatavotu Škoda Fabia RS Rally2. FIA Eiropas rallija čempionātā kvalifikācijas rezultāti ir būtiski, jo tie ļauj izvēlēties starta kārtību rallija pirmās dienas ātrumposmiem, kas sestdien, 17. jūnijā, norisināsies Tukuma novadā, Talsos un Talsu novadā, Kuldīgas novadā un Liepājā.

 

Tet Rally Liepāja 2023 ©Tet Rally Liepāja

 

Piektdienas sportiskā daļa 6,13 kilometrus garajā Mazilmājas ātrumposmā iesākās ar brīvajiem treniņbraucieniem, bet dienas turpinājumā jau tik būtiskie kvalifikācijas braucieni, kuru noslēdzošā sekcija norisinājās Vecpils autokrosa trasē.

Pērnā gada Tet Rally Liepāja uzvarētāju, liepājnieku, Mārtiņa Seska / Renāra Franča (Škoda Fabia RS Rally2) ekipāža apliecināja savu favorītu statusu, uzrādot laiku 3 minūtes un 10,7 sekundes. Otrajā vietā ierindojās igaunis Roberts Virvess ar britu stūrmani Kreigu Drū (Ford Fiesta Rally2), kurš Seskam zaudēja precīzi sekundi, savukārt nākamajā sekundē iebrauca uzreiz septiņas rallija ekipāžas. Trešais rezultāts čehiem Ērikam Cais / Igoram Bacigalam (Škoda Fabia RS Rally2), kuri Seska ekipāžai zaudēja 1,1 sekundi.

Ar gandrīz identisku laiku starp ceturto un piekto vietu, par nieka 0,030 sekundēm finišā ātrāki bija itāļi Alberto Batistolli / Simone Skatolins (Škoda Fabia RS Rally2), savukārt norvēģis Mads Ostbergs un zviedrs Patriks Barts (Citröen C3 Rally2) palika piektajā pozīcijā. Pirmo sešinieku noslēdza pagājušā gada Eiropas čempions, spānis, Efrens Larena (Škoda Fabia Evo Rally2). Pēc kvalifikācijas rezultātiem dalībnieki šovakar, Tet Rally Liepāja atklāšanas ceremonijas laikā, izvēlēsies starta vietas, kuru secībā startēs visos sestdienas ātrumposmos.

 

Tet Rally Liepāja 2023 ©Tet Rally Liepāja

 

Pēc kvalifikācijas rezultātiem dalībnieki šovakar, Tet Rally Liepāja atklāšanas ceremonijas laikā, izvēlēsies starta vietas, kuru secībā startēs visos sestdienas ātrumposmos.

FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posma Tet Rally Liepāja ieejas biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīze tirdzniecības vietās, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas ceturtajā posmā Tet Rally Liepāja, kas nedēļas nogalē uzņems arī divus Latvijas rallija čempionāta posmus, dalību pieteikušas kopumā 68 ekipāžas no 27 dažādām valstīm, tostarp tādām kā Jaunzēlande, Austrālija, Japāna un Argentīna. Starp Tet Rally Liepāja dalībniekiem atrodami gan braucēji ar pasaules čempionāta jeb WRC pieredzi, gan arī viens no Eiropas čempionāta šīs sezonas līderiem, talantīgais liepājnieks Mārtiņš Sesks. Tet Rally Liepāja notiks šajās brīvdienās, 16.-18. jūnijā.

 

Tet Rally Liepāja ātrumposmi

Sestdiena, 17. jūnijs

11.00              27,56 km       SS1 TUKUMS 1, Tukuma novads

13.05              27,56 km       SS2 TUKUMS 2, Tukuma novads

14.40              8,50 km         SS3 TALSI, Talsi un Talsu novads

16.50              26,02 km       SS4 ĪVANDE, Kuldīgas novads

17.40              14,63 km       SS5 SNĒPELE, Kuldīgas novads

20.05              2,54 km         SSS6 LIEPĀJA CITY STAGE, Liepāja

Svētdiena, 18. Jūnijs

08.55              19,59 km       SS7 LIEPIENI 1, Dienvidkurzemes novads

10.05              18,95 km       SS8 KROGZEMJI 1, Dienvidkurzemes novads

13.00              19,59 km       SS9 LIEPIENI 2, Dienvidkurzemes novads

15.05              18,95 km       SS10 KROGZEMJI 2 (Power Stage), Dienvidkurzemes novads

 

Tet Rally Liepāja 2023 ©Tet Rally Liepāja

 

 Tet Rally Liepāja 2023 ©Tet Rally Liepāja

 

Tet Rally Liepāja 2023 ©Tet Rally Liepāja

 

Tet Rally Liepāja 2023 ©Tet Rally Liepāja

 

Tet Rally Liepāja 2023 ©Tet Rally Liepāja

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisināsies 16.-18. jūnijā, iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai Sixt un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com,
kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

 

 

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.