Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | Portugāle | Spānija | Polija | Latvija | Zviedrija | Itālija | Čehija | Ungārija |
Jaunumi
FIA Eiropas rallija čempionāts Romā atgriežas uz asfalta, Sesks / Francis turpina cīņu par čempionāta punktiem
28.07.2023

LIEPĀJA, LATVIJA
2023. gada 28. jūlijs

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezona pamazām tuvojas tās noslēgumam, šajā nedēļas nogalē, 28. – 30. jūlijā, Eiropas ātrākajām rallija ekipāžām sacenšoties Itālijas galvaspilsētā Romā notiekošajā Rally di Roma Capitale. Arī čempionāta kopvērtējuma vicelīderu ekipāža Mārtiņš Sesks / Renārs Francis turpinās cīņu par augstākajām vietām gan rallijā, gan sezonas kopvērtējumā.

 

Rally di Roma Capitale ©Red Bull Media House

 

Rally di Roma Capitale norisinās kopš 2013. gada, savukārt kopš 2017. gada rallijs ik gadu bijis arī FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā. Romas rallijs līdzjutējiem sagādā iespaidīgus skatus – rallija ceremoniālais starts un pirmais ātrumposms piektdienas vakarā norisināsies vairāk nekā 2500 gadu senās pilsētas centrā, rallija mašīnām traucoties garām slavenajam Romas Kolizejam. Rallija turpinājumā sportistus sagaidīs 12 ātrumposmi Romas piepilsētā, savukārt uz rallija finiša estakādi ekipāžas atgriezīsies Romas centrā.

Šis būs FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas otrais asfalta rallijs – pirmais maija sākumā norisinājās Kanāriju salās, tajā uzvaru gūstot francūzim Joanam Bonato (Citroën C3 Rally2), savukārt latvietis Mārtiņš Sesks ar Škoda Fabia RS Rally2 automašīnu ralliju noslēdza devītajā pozīcijā.

Eiropas čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem (no kopumā astoņiem) posmiem, gana skaidri izkristalizējušies 2023. gada sezonas līderi. Pārliecinošā pirmajā vietā ar 142 punktiem ir bijušā WRC rūpnīcas komandas braucēja Heidena Padona (Hyundai i20 N Rally2) ekipāža, bet ar 108 punktiem seko TEAM MRF TYRES komandu pārstāvošie Sesks / Francis, kuru automašīnu šogad sagatavo un apkalpo latviešu rallija komanda Sports Racing Technologies. Trešajā pozīcijā, teju uzvaras tiesu tālāk, ierindojusies vēl viena WRC pieredzi guvuša pilota Madsa Ostberga ekipāža, kurai 80 punkti.

 

Rally di Roma Capitale ©Red Bull Media House

 

Kā jau šajā sezonā novērots, cīņā par goda pjedestāla pozīcijām iesaistīties vairākas ekipāžas. Rally di Roma Capitale labu rezultātu noteikti cer uzrādīt pagājušā gada Eiropas čempions rallijā Efrens Larena (Škoda Fabia RS Rally2), tāpat arī mājinieks Andrea Mabellini (Škoda Fabia Evo Rally2) un Kanāriju salu rallija uzvarētājs Bonato (Citroën C3 Rally2).

Kopumā dalību Rally di Roma Capitale pieteikušas 92 ekipāžas, no kurām 51 startēs FIA Eiropas rallija čempionāta ieskaitē, no kurām 29 ekipāžu rīcībā būs jaudīgās Rally2 automašīnas. Autosportistus un tehniku nedēļas nogalē sagaida arī kārtīgs karstuma pārbaudījums, jo laika prognoze rāda, ka termometra stabiņš pārsniegs 30 grādu atzīmi. Īpašs pārbaudījums pilotu un auto izturībai būs sestdienā notiekošais trešais un sestais ātrumposms Rocca di Cave – Subiaco, kura garums sasniedz 32,3 kilometrus. Rallija kopējā sportiskā distance šoreiz būs 189,5 kilometri.

Rallijam starts tiks dots piektdienas vakarā, kad plkst. 21.05 pēc Latvijas laika norisināsies Romas pilsētas ātrumposms. Sestdienas pirmais ātrumposms mūs sagaida plkst. 11.03, bet rallija noslēdzošā diena sāksies plkst. 9.05. Abās no dienām ekipāžas veiks pa sešiem ātrumposmiem.

 

Rally di Roma Capitale ©Red Bull Media House

 

Svarīgi pieminēt, ka visu ātrumposmu tiešraides translācijas Latvijā vērojamas Tet televīziju piedāvājumos – izklaides platformā Tet TV+, interaktīvajā Tet TV un virszemes Tet TV – kanālos TV3 Sport 2 un TV6.

Tāpat rallija interesenti FIA ERC norisēm varēs sekot līdzi izveidotajā straumēšanas platformā WRC+, kur tiešraidē un ierakstā skatāmas visu ātrumposmu translācijas, ko papildina arī “on-board” kameru ieraksti, reportāžas, sižeti un intervijas ar dalībniekiem no servisa parka. Jāmin, ka ar WRC+ platformas abonementu būs iespējams vērot gan FIA ERC, gan WRC, gan arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) norises.

 

RALLY DI ROMA CAPITALE TV TRANSLĀCIJU GRAFIKS

PIEKTDIENA, 28. JŪLIJS

21.05               SSS1 Colosseo Aci Roma, TIEŠRAIDE                                                 TV3 SPORT

SESTDIENA, 29. JŪLIJS

11.03               SS2 Guarcino - Altipiani di Arcinazzo, TIEŠRAIDE                         TV3 SPORT

12.06               SS3 Rocca di Cave - Subiaco, TIEŠRAIDE                                          TV3 SPORT

13.09               SS4 Affile - Bellegra, TIEŠRAIDE                                                          TV3 SPORT

16.02               SS5 Guarcino - Altipiani di Arcinazzo, TIEŠRAIDE                         TV3 SPORT

17.05               SS6 Rocca di Cave - Subiaco, TIEŠRAIDE                                          TV3 SPORT

18.08               SS7 Affile - Bellegra, TIEŠRAIDE                                                          TV3 SPORT

SVĒTDIENA, 30. JŪLIJS

9.05                 SS8 Fiuggi, TIEŠRAIDE                                                                             TV3 SPORT

10.05               SS9 Alatri, TIEŠRAIDE                                                                              TV3 SPORT

11.28               SS10 Santopadre, TIEŠRAIDE                                                               TV3 SPORT

13.54               SS11 Fiuggi, TIEŠRAIDE                                                                          TV3 SPORT

15.17               SS12 Alatri, TIEŠRAIDE                                                                           TV3 SPORT

18.05               SS13 Santopadre – Power Stage, TIEŠRAIDE                                 TV3 SPORT un TV6

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisinājās 16.-18. jūnijā, bija iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai SIXT un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tika īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošināja ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

Visi jaunumi un informācija par Tet Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally un Instagram /lvrally.

 

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.