Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | Portugāle | Spānija | Polija | Latvija | Zviedrija | Itālija | Čehija | Ungārija |
Jaunumi
FIA Eiropas rallija čempionāts finišē Ungārijā, ERC sezonu noslēdz arī Sesks / Francis
06.10.2023

LIEPĀJA, LATVIJA
2023. gada 6. oktobris

 

Šajā nedēļas nogalē, no 6. līdz 8. oktobrim, Ungārijas pilsētā Ņīreģhāzā un tās apkārtnē notiekot asfalta seguma rallijam ERC IV. Rally Hungary, noslēgsies FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezona. Uz starta sezonas noslēgumā stāsies arī Eiropas čempionāta kopvērtējuma vicelīderi, liepājnieki, Mārtiņš Sesks un Renārs Francis.

 

ERC IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

ERC IV. Rally Hungary ir ar salīdzinoši īsu vēsturi –rallijs pirmo reizi sarīkots 2018. gadā, savukārt FIA Eiropas rallija čempionāta (ERC) ātrākās ekipāžas Ungārijā viesojas kopš 2019. gada. Pēc gada pauzes pērn, šogad ERC atgriezies Ungārijā uz 2023. gada sezonas noslēguma posmu. Eiropas čempionāta ietvaros Ungārijā uzvaras izcīnījis ungārs Andrass Hadiks, kā arī norvēģi Andreass Mikelsens un Mads Ostbergs, kurš ERC kopvērtējumā šobrīd ierindojas trešajā pozīcijā.

ERC IV. Rally Hungary būs Eiropas čempionāta 2023. gada astotais posms, ceturtais asfalta seguma rallijs un sezonas noslēdzošās sacensības. Katrā no asfalta seguma rallijiem līdz šim bijis cits uzvarētājs. Kanāriju salās uzvaru guva francūzis Joans Bonato (Citroën C3 Rally2), Romā ātrākais bija itālis Andrea Krugnola (Citroën C3 Rally2), savukārt Čehijā kārtējo uzvaru savā mājas rallijā izcīnīja Jans Kopeckis (Škoda Fabia RS Rally2). Kurš uzvarēs šoreiz, to uzzināsim svētdienas pēcpusdienā, kad plkst. 16.00 paredzēts rallija pēdējais ātrumposms.

 

ERC IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

Neraugoties uz izstāšanos Iepriekšējā posmā Čehijā, Eiropas čempiontitulu priekšlaicīgi nodrošināja bijušais FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) dalībnieks Heidens Padons (Hyundai i20N Rally2), kurš šajā posmā izlēmis nestartēt. Savukārt kopvērtējuma otrajā vietā pašlaik ierindojas Team MRF Tyres komandas krāsas pārstāvošie latvieši – Mārtiņš Sesks ar stūrmani Renāru Franci, kuri šosezon startē ar Latvijas komandas Sports Racing Technologies sagatavotu Škoda Fabia RS Rally2 automašīnu. Seska / Franča ekipāža pirms pēdējā posma ir sasniegusi vērā ņemamu 33 punktu pārsvaru pār dalītā trešajā vietā esošajiem Madsu Ostbergu (Citroën C3 Rally2) un 2022. gada Eiropas čempionu Efrenu Larenu (Škoda Fabia RS Rally2). Tādējādi konkurenti kopvērtējumā Sesku var apdraudēt tikai ja paši izcīnīs uzvaru un iegūs vismaz četrus punktus Power Stage ātrumposmā, un tas pie nosacījuma, ka latvieši punktus negūs.

Bez jau iepriekš minētajiem autosportistiem, uz augstām vietām asfalta seguma rallijā noteikti var pretendēt francūži Bonato (Citroën C3 Rally2) un Matjū Frančeski (Škoda Fabia RS Rally2), arī čehs Filips Marešs (Škoda Fabia Evo Rally2). Tāpat neaizmirsīsim par vairākiem vietējiem ungāru rallija braucējiem, kuri, fanu atbalstīti, gribēs apliecināt ātrumu savā mājas posmā.

 

ERC IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

Dalību ERC IV. Rally Hungary pieteikušas 36 ekipāžas, no kurām 30 startēs Eiropas čempionāta ieskaitē. 19 ekipāžas uz starta stāsies ar ātrākajām Rally2 automašīnām, savukārt 11 ekipāžas Ungārijā sacentīsies ar Rally4 automašīnām ERC4 ieskaitē. No šīm 11 ekipāžām deviņas arīdzan sacentīsies Junior ERC ieskaitē. Rallijā ekipāžām kopumā būs jāveic 12 ātrumposmi, ar sportiskās distances kopgarumu 180,22 kilometri.

Rallija starts ar speciālo ātrumposmu paredzēts piektdienas vakarā, plkst. 19.00. Vispiepildītākā paredzēta sestdiena, kad no plkst. 10.23 dalībniekiem būs kopumā jāveic septiņi ātrumposmi. Tikmēr svētdiena sāksies plkst. 10.12, ekipāžām dienas laikā veicot atlikušos četrus ātrumposmus.

 

ERC IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

Svarīgi pieminēt, ka visu ātrumposmu tiešraides translācijas Latvijā vērojamas Tet televīziju piedāvājumos – izklaides platformā Tet TV+, interaktīvajā Tet TV un virszemes Tet TV – kanālos Go3 Sport un TV6.

Rallija interesenti ERC norisēm sekot līdzi var straumēšanas platformā RallyTV, kur tiešraidē un ierakstā skatāmas visu ātrumposmu translācijas, ko papildina arī “on-board” kameru ieraksti, reportāžas, sižeti un intervijas ar dalībniekiem no servisa parka. Jāmin, ka ar RallyTV platformas abonementu iespējams vērot gan ERC, gan WRC, gan arī FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) norises.

 

ERC IV. RALLY HUNGARY TV TRANSLĀCIJU GRAFIKS

Piektdiena, 6. oktobris

19.00               SSS1 Rabócsiring                                                                                      Go3 Sport OPEN

Sestdiena, 7. oktobris

10.23               SS2 Újhuta - Nyíri 1 , TIEŠRAIDE                                                         Go3 Sport OPEN

11.21               SS3 Füzér - Abaújvári elágazás 1, TIEŠRAIDE                                  Go3 Sport OPEN

12.24               SS4 Aranyosivölgy 1, TIEŠRAIDE                                                         Go3 Sport OPEN

13.47               SS5 Nyíregyháza Városi SSS, TIEŠRAIDE                                           Go3 Sport OPEN

16.48               SS6 Újhuta - Nyíri 2, TIEŠRAIDE                                                          Go3 Sport OPEN

17.46               SS7 Füzér - Abaújvári elágazás 2, TIEŠRAIDE                                  Go3 Sport OPEN

18.49               SS8 Aranyosivölgy 2, TIEŠRAIDE                                                         Go3 Sport OPEN

Svētdiena, 8. oktobris

10.12               SS8 Óhuta - Fony /1, TIEŠRAIDE                                                         Go3 Sport OPEN

11.35               SS9 Sárga borház LOOPED 1, TIEŠRAIDE                                          Go3 Sport OPEN

13.28               SS10 Óhuta - Fony 2, TIEŠRAIDE                                                         Go3 Sport OPEN

16.00               SS11 Sárga borház 2– Power Stage, TIEŠRAIDE                            Go3 Sport OPEN un TV6

 

FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Tet Rally Liepāja, kas Latvijā norisinājās 16.-18. jūnijā, bija iespējams sarīkot, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija un rallija pilsēta Liepāja. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoriem Betsafe, Ramirent un Sportland, oficiālajai auto nomai SIXT un apdrošināšanas partnerim BTA. Tet Rally Liepāja tika īstenots sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju, Talsu novadu, Tukuma novadu, Kuldīgas novadu un Latvia travel. Paldies infrastruktūras partnerim Latvijas Valsts Meži, loģistikas partnerim DHL, kā arī rallija atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Olimpiskais Centrs, un Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona. Sacensību informatīvo atbalstu nodrošināja ziņu portāls DELFI un mediju partneri Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par palīdzību visiem Tet Rally Liepāja draugiem AKROPOLE, Dienvidkurzemes novads, Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, OCT Composites, Red Bull, SignTech un Törley, kā arī tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies.

 

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.