Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | Portugāle | Spānija | Polija | Latvija | Zviedrija | Itālija | Čehija | Ungārija |
Jaunumi
Pavērsieniem bagātā Ungārijas rallijā uzvar Ostbergs, Sesks – Eiropas vicečempions
10.10.2023

LIEPĀJA, LATVIJA
2023. gada 8. oktobris

FIA Eiropas rallija čempionāta 2023. gada sezonas noslēdzošajā posmā Ungārijā pēc mājnieka Mikloša Somosa avārijas uzvaras laurus plūca pieredzējušais norvēģis Mads Ostbergs. Latvijas rallija ekipāža Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri šosezon startē ar Sports Racing Technologies sagatavotu Škoda Fabia RS Rally2 auto, izcīnīja 3. vietu, nodrošinot Eiropas vicečempionu godu.

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

Lai gan kvalifikācijā un pirmajā ātrumposmā Mārtiņš Sesks (Škoda Fabia RS Rally2) piekāpās vienīgi polim Miko Marcikam (Škoda Fabia RS Rally2), jau sestdienas rītā kļuva skaidrs, ka Ungārijas ceļi vislabāk pazīstami vietējiem braucējiem.

Sestdienas priekšpusdienā Miklošs Somoss (Škoda Fabia Rally2 evo) bija ātrākais trijos no četriem ātrumposmiem un iekrāja 14,5 sekunžu pārsvaru pār tautieti Ferencu Vinci (Škoda Fabia Rally2 evo). Mads Ostbergs (Citroën C3 Rally2) turējās trešajā vietā, kamēr Sesks atkāpās līdz astotajai pozīcijai. Pēcpusdienā Ostbergs spēja pakāpties uz otro vietu, kamēr liepājnieks Sesks, apsteidzis divus konkurentus, ieguva vēl vienu pozīciju pēc Marcika avārijas un noslēdza dienu piektajā vietā.

Dramatiski notikumi risinājās svētdienā. Desmitajā ātrumposmā finišu ar cauru riepu sasniedza gan Somoss, gan Ostbergs. Abiem līderiem gan izdevās nezaudēt pārāk daudz laika. Krietni neveiksmīgāk ātrumposms izvērtās Erikam Caisam (Škoda Fabia RS Rally2), kurš riteņa maiņas dēļ zaudēja divas minūtes. Tikmēr Mārtiņš Sesks uzvarēja rallija desmito ātrumposmu un pakāpās uz ceturto pozīciju.

Nākamajā ātrumposmā Sesks ielauzās kopvērtējuma trijniekā, jo avāriju piedzīvoja Ungārijas rallija līderis Miklošs Somoss. Intriga saglabājās, jo Vince no Ostberga atpalika tikai 8,9 sekundes, tomēr sezonu norvēģis noslēdza ar labāko rezultātu pēdējā ātrumposmā, nopelnot papildus 5 punktus.

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

Ostbergs kļuva par septīto uzvarētāju FIA Eiropas rallija čempionātā šosezon. Vienīgi Mārtiņam Seskam izdevās tikt pie divām uzvarām, to paveicot Polijā un dzimtajā Latvijā. Panākumi ļāva Seskam sezonas kopvērtējumā izcīnīt otro vietu aiz jaunzēlandieša Heidena Padona, kurš Ungārijas rallijā nepiedalījās. Mads Ostbergs sezonu kopvērtējumā noslēdza trešajā vietā.

"Sestdien mazliet apskādējām mašīnu, taču tā turējās kopā. Bija ļoti grūti noturēties uz ceļa, kas bija slidens kā ledus. No rīta biju mazliet vīlies, jo cerēju uz sliktākiem laikapstākļiem, jo biju izvēlējies cietā sastāva riepas, kamdēļ nācās braukt ļoti uzmanīgi, vienlaicīgi sadzīvojot arī ar auto bremžu defektu. Kopumā šī nebija vienkāršākā sezona, tomēr nedēļas nogale bija satriecoša. Patīkami noslēgt sezonu šādi, taču žēl par Miklošu," ar iespaidiem dalās uzvaru izcīnījušais Mads Ostbergs.

"Vairākās vietās bija ļoti viegli pieļaut kļūdas. Uz grants seguma centos saglabāt mieru un nepārspīlēt. Šodien sapratām, ka laikapstākļi ir pārāk sausi priekš mīkstā sastāva riepām. Kopumā gan goda pjedestāls uz asfalta seguma ir ļoti labs panākums. Šis bija dulls gads. Vēlos pateikties MRF komandai un visiem, kuri iesaistījās," notikumus Ungārijā komentē Mārtiņš Sesks.

Junior ERC ieskaitē visas nedēļas nogales garumā bija iespēja vērot aizraujošu cīkstēšanos starp Norbertu Maioru (Peugeot 208 Rally4) un Roberto Dapru (Peugeot 208 Rally4). Ar 7,1 sekundes rezervi virsroku guva 25 gadus vecais Rumānijas pārstāvis Maiors, sezonas kopvērtējumā spoži nodrošinot arī Eiropas čempiona titulu junioru ieskaitē. Mierinājumu Dapram sniedza tituls ERC4 ieskaitē.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Tet Rally Liepāja iespējams, pateicoties atbalstam, ko sniedz Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), rallija pilsēta Liepāja, kā arī Talsu novads. Īpašs paldies ģenerālsponsoram Tet, paldies sponsoram Ramirent, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Biznesa Centrs Liepāja, Fristads, Liepājas Speciālā Ekonomiskā Zona un Liepājas Olimpiskais Centrs. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu portāls DELFI, Sporta Avīze un Talsu Vēstis. Paldies par ieguldījumu tehniskajam partnerim Sports Racing Technologies, kā arī visiem Tet Rally Liepāja draugiem Elnetworks, Flora, FN Serviss, Jānis Pūce, Löfbergs, MB Grupa, SignTech, Sportland un Törley. Tet Rally Liepāja palīdz īstenot Dienvidkurzemes novads, Kuldīgas novads, Tukuma novads un Latvijas Automobiļu federācija.

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

IV. Rally Hungary ©Red Bull Media House

 

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.